Dialogue

Vocabulary (Review)

Learn New Words FAST with this Lesson’s Vocab Review List

Get this lesson’s key vocab, their translations and pronunciations. Sign up for your Free Lifetime Account Now and get 7 Days of Premium Access including this feature.

Or sign up using Facebook
Already a Member?

Lesson Notes

Unlock In-Depth Explanations & Exclusive Takeaways with Printable Lesson Notes

Unlock Lesson Notes and Transcripts for every single lesson. Sign Up for a Free Lifetime Account and Get 7 Days of Premium Access.

Or sign up using Facebook
Already a Member?

Lesson Transcript

Vader
Gdy ludzie słyszą „Vader”, zazwyczaj myślą o postaci Dartha Vadera z Gwiezdnych Wojen. Jednak istnieje zespół o takiej nazwie. Jeżeli pochodzisz z Polski, musisz go znać. Jest to najpopularniejsza grupa death metalowa w kraju, znana również na świecie.
Nazwa zespołu faktycznie pochodzi od Dartha Vadera, a muzyka, jaka grają, jest mroczna, głośna, pełna gitarowych riffów, głośnej perkusji i mocnego, równego rytmu. Publiczność na ich koncertach zarzuca długowłosymi głowami i świetnie się bawi. Zespół powstał na początku lat 80-ych, a w jego skład wchodzą obecnie cztery osoby - Piotr „Peter” Wiwczarek (gitara i wokal), Marek „Spider” Pająk (gitara), James Stewart (perkusja) i Tomasz „Hal” Halicki (gitara basowa). Wiwczarek to jedyny członek zespołu, który jest w nim od początku istnienia. Pozostali dołączyli na przestrzeni ostatnich kilku lat.
Vader wydał w sumie dziewięć albumów studyjnych. Najnowszy z nich to „Welcome to the Morbid Reich” z 2011 roku. Pierwszy album zespołu, „The Ultimate Incantation” ukazał się w 1993 roku, a z pozostałych warto wymienić „Revelations” i „The Beast”. Vader był sześć razy nominowany do Fryderyka w kategorii Najlepszy Album Metalowy, ale nigdy go nie zdobył. Obecnie Vader przygotowuje się do tournee.

Comments

Hide